«Ақмола облысы білім басқармасы Жақсы ауданы білім бөлімінің Киевское ауылының орта мектебі» КММ-де «Сұлулық және денсаулық» айлығы туралы ақпарат.

31.03.2021

Аудандық білім бөлімінің жұмыс жоспарына сәйкес 1-31 наурыз аралығында мектебімізде «Сұлулық пен денсаулық» айлығы өткізілді. Айлықтың басты мақсаты - студенттердің репродуктивті денсаулық туралы хабардарлығын арттыру және олардың салауатты өмір салты туралы ой-өрістерін кеңейту.

Осы айдың ішінде келесі іс-шаралар өткізілді:

1. Инстаграм және мектептің ресми сайты арқылы денсаулық пен сұлулықты насихаттау. Сондай-ақ барлық сыныптарда түсіндіру жұмыстарын мектептің медициналық қызметкері Блудший Р.В.
  2. 12 наурызда ZOOM конференциясының көмегімен «РОДник» мектеп жанұялық клубының жетекшісі «Сұлулық: табиғи және жасанды» тақырыбында отбасылық пікірсайыс өткізді. Іс-шараға 8-9 сынып оқушылары қатысты. Осылайша, олар жасанды сұлулыққа қарағанда табиғи сұлулығын сақтау әлдеқайда маңызды деген қорытындыға келді.

3) 16-17 наурыз аралығында мектептің медициналық қызметкері Р.В.Блудший репродуктивті денсаулық және дұрыс тамақтану туралы оқушылармен әңгімелер өткізді, сонымен қатар оқушыларға парақшалар таратты.

4) Мектептің кітапханашысы Л.Маслова фойеде «Біз салауатты өмір салтын қолдаймыз» атты кітаптар көрмесін ұйымдастырды, мұнда оқушылар гигиена және репродуктивті денсаулық ережелері туралы білімдерін нығайтып, білімдерін нығайтты.

5) Мектептің аға кеңесшісі К.В.Васимова «Жастар энергиясы» байқауын өткізді, оған 5-9 сынып оқушылары қатысып, жанғыш биді оқыды және орындады.

6) Мектептің педагог-психологы Д.М.Шихова 8-9 сынып оқушыларымен «Жас қыздың репродуктивті денсаулығы» циклынан әңгіме өткізді.

7) директордың ТІЖ орынбасары Какенова М.М., мектеп фойесінде сынып жетекшілерімен бірге «Менің сау отбасым» фотокөрмесін ұйымдастырды.

8) 9-сынып оқушылары арасында «Біз есірткіге қарсымыз» атты байқау өткізіліп, онда оқушы Дерелюк Алеся бірінші орынды иеленді.