«Қазақстан балалары - көктемгі тамшылар» атты студенттердің сапалы және қауіпсіз демалысын ұйымдастыру туралы ақпарат, 2021 жылдың 20 наурызынан 31 наурызына дейінгі көктемгі каникул кезіндегі КММ «Киев ауылының жалпы білім беретін мектебінің білім бөлімі Ақмола облысы білім басқармасының Жақсы ауданы ».

31.03.2021

Мектебіміздегі каникул уақытындағы тәрбие жұмысы тәрбие жұмысының негізгі бағыттары шеңберінде жүргізілді:

1. Қазақстандық патриотизм мен азаматтыққа тәрбиелеу, құқықтық тәрбие.

2. Рухани-адамгершілік тәрбиесі.

3. Ұлттық тәрбие.

4. Отбасылық тәрбие.

5. Еңбек, экономикалық және экологиялық білім.

6. Көпмәдениетті және көркемдік-эстетикалық тәрбие.

7. Интеллектуалды білім, ақпараттық мәдениетке тәрбиелеу.

8. Дене тәрбиесі, салауатты өмір салты.

Арналған білім беру іс-шаралары жүйесінің мазмұнының негізі

Наурыз мейрамын тойлау, көктемгі демалыста ұлттық.

Барлық іс-шаралар балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ете отырып, санитарлық-эпидемиологиялық талаптарды ескере отырып жүргізілді.

Осылайша, әр күн бағыттар бойынша бөлінді:

20 наурыз - «Даналық пен білім күні» - зияткерлік білім. 2-4 сынып оқушыларымен «Мен Наурыз туралы не білемін?» Викторина өткізілді. Оқушылар екі командаға бөлінді: «Бауырсаки» және «Наурыз көже». Ойын «Ұлттық киім» және «Қазақтың ұлттық ойындары» аталымдары бойынша өтті. Ойын барысында «Наурыз көже» командасы жеңіске жетті - 2-сынып оқушылары.

21 наурыз - Ұлттық тағамдар күні - отбасылық тәрбие. 5-сынып оқушыларымен бірге қазақтың ұлттық тағамдарының негізгі тағамдарын дайындау туралы бейнероликтер қаралды. Көру нәтижелері бойынша студенттер өздері дайындаған бейнероликтер түсірді.

22 наурыз - «Ұлы күн ұлы» - ұлттық тәрбие. 8-сынып оқушылары «Наурыз мейрамы» құттықтауымен мерекелік видео ролик дайындады.

23 наурыз - «Құрмет күні» - көпмәдениетті және көркемдік-эстетикалық тәрбие. Тарих пәнінің мұғалімі Д.К.Байкенов «lttyk mereke - Ұrpaққа energe» дәстүрлерінің қашықтық сабағын өткізді.

24 наурыз - «Табиғат күні» - (Терезедегі бақ) - еңбек, экономикалық және экологиялық білім. Бұл іс-шараға 1-4 сынып оқушылары белсенді қатысты. 1 сынып оқушысы Пинчук Вадим, 3 сынып оқушысы Ирина Овчарова, 2 сынып оқушысы Елена Иванова ерекше ерекшеленді.

25 наурыз - Спорттық қызмет күні - спорт пен шеберлік күні - дене тәрбиесі, салауатты өмір салты. Дене шынықтыру мұғалімдері демалыс кезеңіне жеке жоспар бойынша жұмыс жасады. Осылайша, 5-9 сынып оқушыларымен ату, баскетбол және волейболдан жарыстар өткізілді.

Оқ атудан жарыстар: қатысушылар саны - кіші 4 топ, аға - 2. кіші топ 3 орын - Михаил Дерелюк 7 сынып, 2 орын - Максим Дерелюк 5 сынып, 1 орын - Артем Камышев 6 сынып. Үлкен топ - 2 орын - Тимаков Артем 8 сынып, 1 орын - Брус Денис 9 сынып.

Баскетбол жарысына екі команда қатысты - тик-ток және тағы басқалар. Тик-Ток командасы 28-4 есебімен жеңіске жетті. Баскетбол командасының кездесуінен кейін спортшылар «Ең дәл» жеке кездесуге қатысты. Қатысушылар допты себетке 1 минут ішінде ең көп рет лақтыруы керек болды. 1 орын - Денис Брус 20 соққы, 2 орын - Михаил Дерелюк 13 соққы, 3 орын - Артем Камышев 11 соққы.

26 наурыз - оқу және жазу мәдениетінің күні - оқуға арналған сән - рухани-адамгершілік тәрбиесі. Бұл күні мектепте «Демалысты оқуға шақыру» акциясы өткізілді. 9-сынып оқушысы Алеся Дерелюк Лев Толстойдың «Анна Каренина» кітабы туралы өз пікірімен бөлісу арқылы ерекшеленді.

27 наурыз - Кино күні - киносүйер қауымға арналған кинозал - полимәдени және көркемдік-эстетикалық тәрбие. Студенттер онлайн режимінде ұсынылған фильмдер мен мультфильмдерді көріп, WhatsApp мессенджерінде талқылады.

28 наурыз - Игі істер күні - рухани-адамгершілік тәрбиесі.

29 наурыз - «Музейдегі тірі сабақтар» - қазақстандық паритоизм мен азаматтыққа тәрбиелеу, құқықтық білім. 1-4 сынып оқушылары тың жерлердегі ауылдық мұражайда болды, онда мұражай басшысы И.С.Гуляева ауылдың құрылуы, алғашқы тың жерлер, мұражай тарихы туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

30 наурыз - ата-аналармен бірге отбасылық қонақ бөлмесі «Үстел ойындары күні» - отбасылық тәрбие. Халықаралық үстел ойындары күні мектебіміздің оқушылары үстел ойындарын ойнау бойынша өз шеберліктерін көрсетті: лото, монополия, дойбы және шахмат.Суретте Айгужиндер, Муллакаевтар, Ахметовтар отбасы.

31 наурыз - жас блогер күні «Менің алғашқы репортажым» - зияткерлік білім. Жас блогер күні 6-сынып оқушысы Зыкина Владилена тың жерлер мұражайының жетекшісі И.С.Гуляевамен баяндама жасады.